Káva s...

Káva s... jsou pravidelná každoměsíční on-line setkání s inspirativními osobnostmi
z různých oborů

(Pozn. na Kávu s... nevystavujeme potvrzení o účasti)


Káva s ... na téma

Musíme si pomáhat - zapojení dětských domovů do pomoci, která je (není) vidět.

KDY? ve středu 21. června 2023, 9:00 - 10:30 hodin

Roman Mašlík je vychovatel v DD, původně finanční manažer a HR specialista, optimista, pedagog
a koordinátor s dlouholetou praxí.

Na setkání si budeme povídat například o tom, jak důležité je pomáhat. O zapojení dětských domovů do pomoci, která je (není) vidět.

Děti samozřejmě pomoc potřebují a ve velkém dostávají.
Na straně druhé přirozenou součástí výchovy je naučit se pomáhat.

Budeme si povídat o tom, do čeho lze děti zapojit, jak minimalizovat případná rizika a v dnes už neplatí, že dobrá věc se pochválí sama, tudíž můžeme mluvit i o nezbytnosti propagace. Jak a kde. 


Káva s ... na téma

Práce s agresí u dětí 

KDY? ve středu 19. dubna 2023, 9:00 - 10:30 hodin

Na dubnové Kávě s... si budeme povídat s Janou Koubovou o tom, jak zvládat agresivitu, jak jí předcházet a jak řešit problémové chování dětí, motivovat je a praktické příklady jak pracovat s rizikovou mládeží. 

Kdo je PaedDr., Bc. Jana Koubová?

Vystudovala Fakultu pedagogickou Univerzity Karlovy v Praze, obory školský management a vychovatelství ŠMVZP. Vzdělání si rozšířila o obory Aplikace standardů kvality péče o děti v zařízeních ústavní a ochranné výchovy a střediscích výchovné péče, Kvalita péče o dítě v ústavní výchově, Tvorba výukových materiálů v systému EduBase 2, Podpůrný systém dalšího vzdělávání pedagog. prac. a o Psychoterapeutický výcvik.

Je předsedkyní Federace dětských domovů ČR, ředitelka Dětského domova Staňkov, členka Advisory boardu yourchance o.p.s. a koordinátorka v projektu ESF "Krok do života 1", kde zajišťovala přímou komunikaci s cílovou skupinou projektu.

KDY: středa 19.4. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.


Káva s ... na téma

Mentoring a jeho výhody 

KDY? ve čtvrtek 23. března 2023, 9:00 - 10:30 hodin

Na březnové Kávě s... si budeme povídat s Marsi Dytkovou o tom, co je to mentoring, jak může pomoci dětem z dětských domovů, ale i o tom, že mentor může být fajn podpora i pro vychovatele. 

Kdo je Mgr. Marcela Marsi Dytková?

Marsi je koordinátorka projektu Začni správně, manažerka pro Moravu, podnikatelka a lektorka. Má bohaté zkušenosti s vedením seminářů zaměřených na komunikaci, vztahy, asertivitu, posílení sebevědomí a pozitivního přístupu k životu. Při studiu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity se zaměřila na pedagogiku, učitelství a sociální péči a stejné obory vystudovala také na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. 

KDY: čtvrtek 23. 3. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.


Káva s ... na téma 

Rozvoj realitní gramotnosti aneb jak na bydlení po odchodu z domova

KDY? ve středu 25. ledna 2023, 9:00 - 10:30 hodin


Na další Kávě s... si budeme povídat s Marií Hruškovou o tom, jak s dětmi mluvit o bydlení, kde hledat pomoc, když dítě odchází z domova a jak rozvíjet realitní gramotnost právě, aby děti nebyly zaskočeny při hledání vlastního bydlení či spolubydlení. 

Kdo je Bc et Mgr.Marie Hrušková?

Marie při studiu vysoké školy pracovala v projekční kanceláři a našla zalíbení v nemovitostech a příbězích/osudech, které je provází. S Petrem Vomastkem zaběhla realitní kancelář Vomastek Real Estate, kde nadále vede svůj makléřský tým a vylepšuje služby kanceláře, stejně tak i Marie pokračuje v rozvoji a neustále něco studuje.  Momentálně je v posledním ročníku Pedagogické fakulty, je frekventantkou psychoterapeutické výcviku a navíc studuje na VŠFS program Master of Real Estate.

KDY: středa 25. 1. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.