Káva s...

Káva s... jsou pravidelná každoměsíční on-line setkání s inspirativními osobnostmi
z různých oborů

(Pozn. na Kávu s... nevystavujeme potvrzení o účasti)


Káva s ... na téma

Rozvojové aktivity a příprava na odchod z domova 

KDY? ve středu 15.11.2023, 9:00 - 10:30 hodin


KDY: středa 15.11. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line 

REGISTRACE: https://forms.gle/zoDK5p41wbMWpDDY8


Káva s ... na téma

Musíme si pomáhat - zapojení dětských domovů do pomoci, která je (není) vidět.

KDY? ve středu 27.9.2023, 9:00 - 10:30 hodin

Roman Mašlík je vychovatel v DD, původně finanční manažer a HR specialista, optimista, pedagog
a koordinátor s dlouholetou praxí.

Na setkání si budeme povídat například o tom, jak důležité je pomáhat. O zapojení dětských domovů do pomoci, která je (není) vidět.

Děti samozřejmě pomoc potřebují a ve velkém jí dostávají.
Na straně druhé přirozenou součástí výchovy je, naučit se pomáhat.

Budeme si povídat o tom, do čeho lze děti zapojit, jak minimalizovat případná rizika, a že dnes už neplatí, že dobrá věc se pochválí sama, tudíž můžeme mluvit i o nezbytnosti propagace. A jak a kde. 

KDY: středa 27.9. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.



Káva s ... na téma

Práce s agresí u dětí 

KDY? ve středu 19. dubna 2023, 9:00 - 10:30 hodin

Na dubnové Kávě s... si budeme povídat s Janou Koubovou o tom, jak zvládat agresivitu, jak jí předcházet a jak řešit problémové chování dětí, motivovat je a praktické příklady jak pracovat s rizikovou mládeží. 

Kdo je PaedDr., Bc. Jana Koubová?

Vystudovala Fakultu pedagogickou Univerzity Karlovy v Praze, obory školský management a vychovatelství ŠMVZP. Vzdělání si rozšířila o obory Aplikace standardů kvality péče o děti v zařízeních ústavní a ochranné výchovy a střediscích výchovné péče, Kvalita péče o dítě v ústavní výchově, Tvorba výukových materiálů v systému EduBase 2, Podpůrný systém dalšího vzdělávání pedagog. prac. a o Psychoterapeutický výcvik.

Je předsedkyní Federace dětských domovů ČR, ředitelka Dětského domova Staňkov, členka Advisory boardu yourchance o.p.s. a koordinátorka v projektu ESF "Krok do života 1", kde zajišťovala přímou komunikaci s cílovou skupinou projektu.

KDY: středa 19.4. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.


Káva s ... na téma

Mentoring a jeho výhody 

KDY? ve čtvrtek 23. března 2023, 9:00 - 10:30 hodin

Na březnové Kávě s... si budeme povídat s Marsi Dytkovou o tom, co je to mentoring, jak může pomoci dětem z dětských domovů, ale i o tom, že mentor může být fajn podpora i pro vychovatele. 

Kdo je Mgr. Marcela Marsi Dytková?

Marsi je koordinátorka projektu Začni správně, manažerka pro Moravu, podnikatelka a lektorka. Má bohaté zkušenosti s vedením seminářů zaměřených na komunikaci, vztahy, asertivitu, posílení sebevědomí a pozitivního přístupu k životu. Při studiu na Filozofické fakultě Ostravské univerzity se zaměřila na pedagogiku, učitelství a sociální péči a stejné obory vystudovala také na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. 

KDY: čtvrtek 23. 3. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.


Káva s ... na téma 

Rozvoj realitní gramotnosti aneb jak na bydlení po odchodu z domova

KDY? ve středu 25. ledna 2023, 9:00 - 10:30 hodin


Na další Kávě s... si budeme povídat s Marií Hruškovou o tom, jak s dětmi mluvit o bydlení, kde hledat pomoc, když dítě odchází z domova a jak rozvíjet realitní gramotnost právě, aby děti nebyly zaskočeny při hledání vlastního bydlení či spolubydlení. 

Kdo je Bc et Mgr.Marie Hrušková?

Marie při studiu vysoké školy pracovala v projekční kanceláři a našla zalíbení v nemovitostech a příbězích/osudech, které je provází. S Petrem Vomastkem zaběhla realitní kancelář Vomastek Real Estate, kde nadále vede svůj makléřský tým a vylepšuje služby kanceláře, stejně tak i Marie pokračuje v rozvoji a neustále něco studuje.  Momentálně je v posledním ročníku Pedagogické fakulty, je frekventantkou psychoterapeutické výcviku a navíc studuje na VŠFS program Master of Real Estate.

KDY: středa 25. 1. 2023, 9 - 10.30 hodin

KDE: on-line přes platformu GoToMeeting

REGISTRACE: ZDE.


Ve středu 13. dubna se konala on-line akce DOMOVY SOBĚ. Vychovatelé z dětských domovů se na ní věnovali závislostem, jak je u dětí a mladých poznat, jak se postavit k tomu, když zjistíme, že dítě bere drogy. Setkání se věnovalo i cestám a způsobům, jak z toho všeho ven. Realizátorem Kávy s... je platforma DOMOVY SOBĚ obecně prospěšné společnosti ...

Ve středu 23. 2. proběhl on-line seminář organizovaný platformou DOMOVY SOBĚ společnosti yourchance o.p.s. Její spoluzakladatelka Gabriela Štiková, která je rovněž terapeutkou, představila společně s lektorkou Simonou Jetmarovou, zástupkyní ředitelky v Pedagogicko-psychologické poradně Prahy 10 vychovatelkám a vychovatelům z dětských domovů...

Ve středu 26. ledna proběhla první Káva s... tohoto roku. Věnovala se osobnostní typologii DiSC®, která nabízí předsudky nezatížený praktický náhled na různé povahy lidí kolem nás. Účastníci se dozvěděli, jak tuto metodu využít pro efektivnější práci s mladými v domovech. Realizátorem DOMOVY SOBĚ je obecně prospěšná společnost yourchance a...