Práce s dětmi - Duševní pohoda

Kniha měsíce června: 7 návyků štastných dětí 

Jak naučit děti správným hodnotám a žít podle principů?

Náš červnový tip je na inspirativní knížku s nádhernými kresbami pro všechny rodiče, kteří chtějí, aby si jejich děti osvojily správné hodnoty. Roztomilé postavičky z vesnice Sedm Dubů a jejich zábavné příběhy seznamují děti s nadčasovými principy obsaženými v 7 návycích skutečně efektivních lidí (Stephen R. Covey).

Každý ze sedmi příběhů názorně ilustruje příslušný návyk. Na konci příběhu v "Okénku pro rodiče" autor přináší návrhy, jak s dětmi o příběhu hovořit a jak u nich příslušný návyk rozvíjet. Ať už se děti ztotožní s medvědem Dobrákem nebo veverkou Sofií Sečtělou, určitě naleznou v některém z hlavních hrdinů i něco ze sebe samých. Úkoly pro děti vedou malé čtenáře a posluchače k tomu, aby se zamyslely nad tím, co samy mohou dělat jinak a lépe. To vše dětem umožní začít využívat 7 návyků ve vlastním životě.

O knize od jednoho nejmenovaného čtenáře: "Děti si knížku hned zamilovaly. Je plná úžasných ilustrací a všech 7 příběhů je o zvířátkách. Moc se jim líbila zejména Alenka, která ještě neuměla správně mluvit. Na konci každého příběhu jsou otázky a úkoly pro děti, které se k příběhu vztahují. Děti moc těšilo, že na ně znaly odpověď. Všech 7 návyků je užitečných - jak se zbavit nudy, dávat důležitější na první místo, podpora týmového jednání atd. Nebudu prozrazovat, raději knížku dětem kupte a přečtěte."

Možnost zakoupení knihy v akční ceně například ZDE.